Zastosowanie rusztowań na wystawach i ekspozycjach
Rusztowania to stalowe lub aluminiowe konstrukcje, bez których trudno wyobrazić sobie prace budowlane i wykończeniowe. Tego rodzaju sprzęt okazuje się niezbędny przy większości prac wykonywanych na wysokościach, które wymagają częstych zmian lokalizacji. Stabilne konstrukcje gwarantują bezpieczeństwo zarówno pracownikom, którzy poruszają się po platformach, jak i tym, którzy znajdują się w ich pobliżu. Dzięki nim bez trudu można wykonywać prace instalacyjne, malarskie, spawalnicze, konserwatorskie oraz porządkowe. Co istotne, zastosowanie rusztowań okazuje się jednak dużo szersze. Mianowicie tego rodzaju konstrukcje wykorzystuje się także na wystawach i ekspozycjach.
Jakie funkcje na wystawach i ekspozycjach pełnią rusztowania?
Rusztowania na wystawach i ekspozycjach pełnią dwojakie funkcje – praktyczne oraz dekoracyjne. Po pierwsze tego rodzaju konstrukcje wykorzystuje się przy aranżacji przestrzeni, w której eksponowane będą dzieła artystów. Dzięki nim w prosty sposób można zainstalować rzeźby lub inne elementy ekspozycji na wysokościach oraz maksymalnie zaaranżować przestrzeń często obszernych hal, bez obaw o utrudniony dostęp do sufitu czy innych zakamarków. Rusztowania ułatwiają ekspozycję dzieł, ale też często podtrzymują mało stabilne i ciężkie elementy, zabezpieczając je przed upadkiem. W ten sposób konstrukcje nie tylko są widoczne, ale także solidnie zamocowane.
Po drugie rusztowania często same w sobie stanowią elementy artystycznych instalacji, szczególnie tych utrzymanych w nowoczesnym charakterze. W wielu przypadkach artyści wykorzystują tego rodzaju konstrukcje jako podstawy do swoich rzeźb lub łączniki różnego rodzaju elementów. Za wykorzystaniem rusztowań na wystawach i ekspozycjach przemawia przede wszystkim łatwość ich montażu i demontażu. Konstrukcje są lekkie, a nadto można je dowolnie modyfikować. Dostępne w ofercie naszej firmy rusztowania aluminiowe przejezdne dodatkowo wyposażone są w koła, które ułatwiają ich przemieszczanie z miejsca na miejsce. Ich dużym atutem jest również to, że można je stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.