Charakterystyka rusztowań platformowych
Praca na wysokościach wymaga odpowiedniego sprzętu. Jednym z nich są rusztowania, które umożliwiają wykonywanie prac budowlanych, renowacyjnych, konserwatorskich czy instalacyjnych na niemalże każdej wysokości. Zwykle rusztowania kojarzą się z konstrukcjami złożonymi ze szkieletów zakończonych wąskimi pomostami, na których może przebywać maksymalnie jedna osoba wraz z niewielką ilością narzędzi i materiałów do pracy. W niektórych przypadkach jednak taki sprzęt okazuje się niewystarczający, dlatego też alternatywą dla tradycyjnych rusztowań stały się rusztowania platformowe. O tym, co je charakteryzuje, przeczytasz poniżej.
Co wyróżnia rusztowania platformowe?
Rusztowania platformowe charakteryzują szerokie powierzchnie robocze, na których mieści się więcej osób oraz więcej narzędzi i materiałów. Konstrukcje są na tyle stabilne, że zapewniają swobodę poruszania się kilku współpracownikom, którzy np. w duecie mogą znacznie szybciej wykonać swoje zadania. Taka przestronna platforma zwykle ma około kilku metrów kwadratowych, co sprawia, że nie trzeba zbyt często przerywać pracy po to, by uzupełnić zapasy materiału czy wymienić narzędzia. Co ważne, rusztowania platformowe są lekkie, przez co ich transport nie stanowi problemu. W ofercie naszej firmy znaleźć można m.in. rusztowania aluminiowe przejezdne, które sprawdzą się do prac zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.
Ponadto rusztowania platformowe nie wymagają skomplikowanego montażu. Aby je zmontować nie potrzeba też specjalnych narzędzi. Takie konstrukcje wyposażone są w system zatrzaskowy, który dodatkowo umożliwia regulowanie wysokości platform bez konieczności ich składania i rozkładania. Co więcej, rusztowania platformowe wyposażone są w rolki jezdne, które umożliwiają szybkie i niewymagające wysiłku przestawienie rusztowania w dowolne miejsce. Konstrukcja jest zatem bardzo mobilna i w przeciwieństwie do tradycyjnych rusztowań nie wymaga demontażu i ponownego montażu w sytuacji, gdy chce się zmienić miejsce pracy. Dzięki temu można znacząco oszczędzić czas, a tym samym przyspieszyć realizację inwestycji.